sobota, 1 grudnia 2012


Wczoraj. Trzydziesty dzień listopada, listo-pad, spadające listy, lista piosenek o Tobie i o mnie, trzydziesty dzień listopada - r o k. Od roku egzystencja na krawędzi (tfu!) monety i nie, nie rób takiej miny, nie chcę nas sprowadzać do zaciągniętego długu i przymusu opłaty, po prostu nie ma nic bardziej i jednocześnie mniej wartościowego od kilku złotych w portfelu, gdy jawi się wizja złej nocy, gdy gaśnie zapalniczka. Rok, który był każdym z tysiąca stanów skupienia, stanów zjednoczonych i stanów nieco bardziej podzielonych. Rok, który przetrwał, lub, który było dane przetrwać nam. Wszystko sprowadza się tutaj do momentów, gdy stykają się wargi, chociaż zdarza im się jak tramwaj, spóźnić nieco, nie przyjechać, nie dać wejść z powodu tłoku. Trzydziesty dzień listopada dwa tysiące jedenaście - zjawiasz się, trzydziesty dzień listopada dwa tysiące dwanaście - trwasz. Trzydziesty dzień listopada, chociaż po drodze były smęty, zawodzenia, lamenty gdańskie. Trzydziesty dzień listopada i nie ma miejsca na andrzejki, bo się świętuje Ciebie i mnie, bo się uświęca znaczenie Twojego języka na moim brzuchu. Trzydziesty dzień listopada i można napisać atlas swoich ciał. Chodź, chodź. Gaszę światło i płynę przez światy, drogę rozjaśnia płomyk, chociaż nie nazywają mnie tu już dziewczynką z zapałkami. 


Trzydziesty dzień listopada i wciąż
''najbardziej lubię patrzeć, kiedy śpisz.''8 komentarzy:

 1. Niezwykły trzydziesty listopada. Tylko jego i Twój. I życzę by ten następny był jeszcze "bardziej". Chociaż momentami bywało przecież różnie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie będzie następnego, nie ma co się łudzić.

   Usuń
  2. Uwielbiam to Twoje pozytywne nastawienie do życia! ;) Po co się przekonuwać skoro od razu można zakładać, że nie.

   Usuń
 2. listopad zawsze był dla mnie smutny. to niesamowite ile zmienia sie w ciągu zaledwie roku...

  OdpowiedzUsuń
 3. Dlaczego nie będzie kolejny 356 dni, skoro było Wam zgodnie, mimo sporów?

  OdpowiedzUsuń
 4. będzie tak jak będziecie chcieli żeby było, życzcie sobie czego chcecie
  uściski! :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Gratuluję :) To fajnie móc budzić się i widzieć spiącą obok siebie ukochaną osobę. Nie mów "hop" bo przez 365 dni wiele się może zdarzyć.
  Genialna piosenka :)

  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 6. trzydziesty dzień listopada - dziś jeszcze razem

  OdpowiedzUsuń